2011. gada 31. janv.

Droša interneta dienu aktivitātes Ciblas bibliotēkā

Aktivitātes un pasākumi droša interneta dienām februārī, par tēmu „Internets-tā nav spēle. Tā ir TAVA DZĪVE!”

Ø Bibliotēkā izveidota informatīvā mape „Vai tu zini, kas ir drošs internets?”
Ar to varēs iepazīties jebkurš bibliotēkas apmeklētājs.

Ø No 2.-23.februārim aptauja skolēniem „Ko tu dari internetā ?”

Ø 2.februārī plkst.10.00 bibliotekāre aicinās uz sarunu bibliotēkā pirmsskolas izglītības iestādes vecākās grupiņas bērnus -„Vai tu zini, kas ir internets ?”
Parunāsim par to, cik daudz bērniem mājās ir dators un internets, ko viņi par to zina, ko viņi ir darījuši internetā. Bērni saņems padomus, ko vajadzētu zināt par drošību internetā un cik daudz laika tajā var pavadīt. Ieiesim adresē http://www.dzimba.lv/ , kurā paspēlēsim metamo kauliņu spēli „Džimbas drošie piedzīvojumi.” Spēle ir ar jautājumiem par bērnu drošību, tajā ir iekļauti jautājumi arī par drošību internetā.

Ø 8.februārī, bibliotekāre sadarbojoties ar Ciblas jauniešu centru, aicina
8. – 12.klašu skolēnus un skolotājus, sekot līdzi tiešraidei diskusijai portālā http://www.apollo.lv/ uz lielā ekrāna(jauniešu centra telpās). Diskusijas nosaukums – „Internets zem lupas…”, tās mērķis izvērtēt un analizēt, vai internets vairāk ir mums devis laba vai slikta. Notiks interneta „pozitīvā”/”negatīvā” svēršana virtuālos svaros. Diskusijā piedalīsies dažādu jomu pārstāvji ( informātikas skolotājs, pārstāvis no LBB, interneta drošības speciālists, TV seja, DJ un blogeris, mūziķis , sportists). Auditorijā būs apmēram 30 jaunieši (8.-12.klase).

Ø 15.februārī plkst. 15.00 uz bibliotēku ir aicināti 3.- 4.klašu skolēni ar
skolotāju, uz sarunu „Vai internets ir spēle?” Saitē http://www.draudzigsinternets.lv/ . nodaļā materiāli, kas paredzēti skolēniem, bērni var iepazīties ar informācijas drošību, lasot stāstus, kas pasniegti kā komiksi. Papildus informācijai par datu drošību stāstos ir iekļauti arī uzdevumi un jautājumi pārdomām.
Stāsts „Meža biezoknis" ir stāsts par deviņus gadus veco Nikolaju, kas apgūst datora e-pasta lietošanu. Stāstā lasītāji uzzina, kas ir internets un kādas darbības var veikt internetā. Vienlaikus te ir pastāstīts, ka internetā ir arī sliktas lietas, no kurām sevi vajag pasargāt.

Ø 16.februārī, plkst.14.00 bibliotēku apmeklēs 6.klases skolēni ar audzinātāju,lai
pārrunātu tēmu „Internets – tā nav spēle. Tā ir TAVA DZĪVE !”
Saitē http://www.draudzigsinternets.lv/ noskatīsimies stāstu „Strīdi un atgadījumi”. Stāsts ir izveidots no vairākām nelielām epizodēm, kurās apspriestas tēmas par informācijas pareizību internetā, atbildību, kas saistīta ar attēlu vai teksta publicēšanu, cilvēku satikšanu internetā un vienādranga tīkliem.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru